Wybór parterowego domu dla rodziców

Moi rodzice już mieli swoje lata i nie ze wszystkim byli w stanie sobie poradzić. Mieszkali na obrzeżach miasta w domu piętrowym, co z czasem stwarzało problemy. Na piętro ciężko było wejść, bo nogi schorowane a wyjazd do miasta na zakupy również był nie lada wyzwaniem.

Atrakcyjna oferta sprzedaży domu parterowego 

dom na sprzedaż tczewNie mogłem rodziców przyjąć do siebie, bo nie miałem miejsca. Zresztą chcieli mieszkać sami, co uszanowałem. Wpadłem więc na pomysł, że kupię im parterowy dom w centrum miasta, bo to znacznie ułatwi im życie na stare lata. Musiał się tylko znaleźć odpowiedni dom na sprzedaż Tczew był dość sporym miastem, które cały czas się rozwijało. Co chwilę pojawiały się nowe domy i mieszkania. Wybrałem się do kumpla, który pracował w jednym z największych w mieście biur nieruchomości. Poprosiłem, żeby sprawdził, czy jest w mieści jakiś parterowy dom na sprzedaż, bo tylko taka oferta mnie interesuje. Od razu wyjaśniłem, że szukam domu dla swoich rodziców. Kolega znalazł mi kilka ofert, z czego jedna zainteresowała mnie szczególnie. Dom, który wystawiony był na sprzedaż miał kilkanaście lat, ale był w doskonałym stanie. Był on parterowy i miał z salonu wyjście na taras w ogrodzie. Do domu należał też garaż, który pomieści dwa samochody. Pojechałem obejrzeć ten dom i od razu mi się spodobał. Był zadbany a koszt jego zakupy mieścił się w granicach moich możliwości. Właściciel zgodził się nawet sprzedać ten dom za nieco niższą cenę i z tego względu zdecydowałem się od razu.

Rodzice przeprowadzili się do Tczewa bardzo chętnie. Ojciec przyznał, że w takim domu żyje im się o wiele łatwiej, bo nie musi wchodzić po schodach na piętro a to sprawiało mu wiele trudności. Dom kupiłem rodzicom w prezencie, ponieważ było mnie na to stać.

About the author: Michał Gąbka