Wykorzystanie dzianiny jersey

Miękki, elastyczny materiał jest bardzo dobrym wyborem na odzież casualową dla całej rodziny. Zapewnia swobodę ruchów i jest przyjemny dla naszej skóry, a wiele tego typu materiałów nie wymaga prasowania, co sprawia, że możemy zaoszczędzić trochę czasu i poświęcić go na inne rzeczy. Dlatego warto zainteresować się dzianinami, które łączą w sobie takie cechy.

Jersey i jego cechy

dzianina jerseyPrzykładem dzianiny, w którą warto zainwestować, jest jersey. To materiał bardzo lekki i przewiewny, łączący  sobie elastyczność i miękkość. Nie gniecie się zbyt mocno, dlatego ubrania z niego wykonane wystarczy odwirować na niskich obrotach i starannie rozwiesić, bez pozostawiania zagięć i zakładek, żeby ubrania nie były pogniecione gdy już wyschną. Dzianina jersey występuje w bardzo wielu kolorach, dostępne są produkty jednobarwne jak i ze wzorem drukowanym, co daje nam ogromny wybór w czasie zakupów. Możemy łatwo znaleźć idealny materiał lub kupić kilka różnych od jednego producenta, z tą samą gramaturą, i łączyć je ze sobą w jednym projekcie. Dzianinę można zastosować na sukienki, bluzki czy kominy. Ponieważ doskonale się układa po uszyciu, będzie także dobrym wyborem do szycia kostiumów tanecznych. Materiał ten ma tendencję do rolowania się po ucięciu, co pozwala nam w łatwy sposób uzyskać dekoracyjne i modne obecnie zrolowane końce rękawów, dół koszulki czy dekolt. Wiele dzianin jersey, podobnie jak i inne dzianiny na rynku, posiada Oeko Tex Standard 100, co oznacza, że jest to dobry materiał na odzież dla dzieci.

Dzianina, ze względu na swoje właściwości oraz certyfikat, będzie bezpiecznym wyborem na miękką, przewiewną odzież dla najmłodszych. Dostępne wzory i kolory pozwalają na stworzenie nietuzinkowych, modnych ubranek, idealnie dopasowanych do potrzeb naszego dziecka, a do tego nie będą one wiele kosztowały – dzianina jest stosunkowo tania.

About the author: Dominika Karpicka