Wytrzymałe zabezpieczenie roweru

Zakup roweru dla wielu osób wydatek kilku tysięcy złotych, zatem nie jest on mały. Jak wiadomo roweru nie zabezpieczymy tak skutecznie jak samochodu, ale warto zainwestować w sprawdzone metody, które w sporej części przypadków się sprawdzają.

Markowe zabezpieczenia rowerów

abus zabezpieczenie roweruRower podobnie jak samochód zostawiamy w miejscu publicznym na parkingu czy w wyznaczonym do tego miejscu. Auto jest zamknięte i posiada alarm, natomiast rower może mieć jedynie zapięcie. Im będzie ono lepszej jakości, tym większe szanse, że nie będziemy musieli kiedyś wracać do domu pieszo. Policja odzyskuje zaledwie dziesięć procent skradzionych rowerów, zatem wart wziąć sprawy w swoje ręce i zainwestować w dobre zapięcie. Obecnie najlepsze na rynku jest Abus zabezpieczenie roweru w postaci sztywnego lub elastycznego zapięcia. Może ono mieć formę stalowej linki czy pancernych łańcuchów, ale znajdziemy również wiele innych rodzajów. Przede wszystkim polecane są składane zapięcia, które można łatwo transportować. Jednym z podstawowych form zabezpieczenia roweru są łańcuchy stalowe z zamkiem, linki spiralne, czy zamki na ramę jako immobilizer. Jeżeli chcemy być pewni, że nasz rower będzie na nas czekał, to warto zainwestować w zapięcia kabłąkowe wykonane ze stali, które są wyjątkowo stabilne i odporne na wyłamanie. Większość zabezpieczeni montuje się na ramę i tylne koło, które nie jest demontowane tak łatwo jak przednie. Na pewno droższe zabezpieczenie będzie pewniejsze, bo powstrzyma nawet zawodowych złodziejów.

Bez względu ile pieniędzy wydaliśmy na zakup roweru, to na pewno jego strata będzie dla nas odczuwalna. Dlatego też warto choć dziesięć procenta wartości roweru przeznaczyć na zakup dobrego zapięcia, które będzie odporne na czynniki atmosferyczne i ostre narzędzia.

About the author: Jan Dąb