Zakup jeździka dla dziecka

Dzieci do około jednego roku nie chodzą, bo to czas na rozwój innych, podstawowych funkcji. W wieku około pół roku maluchy zaczynają samodzielnie siadać, a po paru miesiącach także stać. Rodzice mogą pomóc dziecku w nauce chodzenia.

Jak wygląda jeździk?

jeździki dla dzieciKiedy dziecko zacznie stawiać pierwsze kroki, to już nic go nie powstrzyma przed ciągłym ruchem. Maluchy bardzo szybko się uczą, bo robią to przez cały czas od momentu obudzenia się. Jeździki dla dzieci są przeznaczone dla tych pociech, które w miarę stabilnie stawiają kroki, czyli od około dwunastego miesiąca życia. Jeździk jest najczęściej w formie niewielkiego pojazdu z siedziskiem i zabezpieczeniami w formie barierek ochronnych. Dziecko jest sadzane przez rodzica na siedzisku i może się samodzielnie odpychać nóżkami, albo być pchane, gdyż za jego plecami znajduje się praktyczny uchwyt do prowadzenia. Używanie jeździka ma zbawienny wpływ na dziecko, bo pomaga mu szybciej wyćwiczyć mięśnie nóg i jest doskonałym treningiem dla małego tuptusia. W jeździku dziecko możemy zabrać na spacer, lub może w nich jeździć po tarasie. lub salonie. Jeździk jest też pewnego rodzaju wstępem do jazdy na rowerku biegowym. Jeździki są dostępne w wielu modelach dopasowanych dla dziewczynek i chłopców, więc każde dziecko zajdzie idealny dla siebie. Niektóre są wielofunkcyjne i mogą pełnić rolę pchacza, lub chodzika. Mają one wygodne siedziska i miękkie oparcia podtrzymujące plecy we właściwej pozycji. Po bokach są specjalne zabezpieczenia chroniące przed wypadnięciem.

Jeździki dziecięce są zrobione z wytrzymałego plastiku i posiadają gumowe koła. Ich rozmiar jest uniwersalny, bo dostosowany jest do konkretnego wieku dzieci. Mogą posiadać dodatkowe wyposażenie w postaci klaksonu, koszyka na zabawki, czy schowka pod siedzeniem.

About the author: Ewelina Lisiczka