Zalety hodowli ślimaków

Wiele osób z pewnością szuka ciekawego zajęcia, które może być zarówno hobby, a także dobrym sposobem na dodatkowy przypływ gotówki. Posiadacze działki czy dużego, przydomowego ogrodu, mogą spróbować swoich sił w hodowli ślimaków, która potrafi być bardzo opłacalna. Od czego należy ją rozpocząć? Jak się do tego przygotować?

Od czego zacząć przygodę z hodowaniem ślimaków?

opłacalność hodowli ślimakówDo hodowli każdego zwierzęcia należy się odpowiednio przygotować. Nie inaczej jest w przypadku ślimaków. Założenie własnej ślimaczej fermy powinno rozpocząć się od znalezienia odpowiedniego terenu – może to być działka lub wyznaczona powierzchnia przydomowego ogrodu. Kiedy nie dysponujemy żadnym z nich, zawsze możemy zdecydować się na wynajem działki. Efektywna hodowla ślimaków nie wymaga wiele miejsca – na początek wystarczą nam około 3 ary. Działki większe, nawet do 50-60 arów, przeznaczone są pod hodowlę na eksport. Następnie musimy przygotować odpowiedni pojemnik o powierzchni około 20 metrów kwadratowych, aby rozpocząć reprodukcję ślimaków. Należy zapewnić tam odpowiednie warunki, to znaczy wilgotność oraz ciepło. Do tak wykonanonanego terytorium można już wprowadzić ślimaki, najłatwiej jest zakupić je z innej hodowli. Potem małe ślimaki należy karmić specjalną tuczącą mieszanką paszową. Jeśli chodzi o opłacalność hodowli ślimaków to można na tym zarobić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, zwłaszcza jeśli eksportujemy je za granicę. Ślimaki najczęściej sprzedaje się w formie przygotowanych filetów, a nie żywej.

W wielu krajach ślimaki uznawane są za ogromny przysmak. Z tego względu ich hodowla na eskport potrafi być bardzo opłacalna. Ślimaki do rozrodu nie potrzebują wiele miejsca, a sprzedaż ich mięsa przynosi niemałe dochody. Wystarczy odpowiednio przygotować siędo założenia własnej fermy i spróbować swoich sił w hodowli ślimaków. 

About the author: Ewelina Lisiczka