Zalety poideł automatycznych

Czy hodowla zwierząt oznacza od razu konieczność i ciągłego zaglądania do konkretnych klatek lub budynków w celu zweryfikowania tego, czy niczego im rzeczywiście nie brakuje. Wszystko zależy od rozwiązań wykorzystywanych przez konkretnego hodowcę, ponieważ nowoczesne produkty mogą wiele ułatwić. W automatycznych poidłach jest wiele ważnych elementów.

Skuteczne działanie automatycznego poidła

poidło automatyczne dla przepiórekPrzed rozpoczęciem wykorzystywania takiego poidła trzeba oczywiście podjąć stosowne działania. Kluczowe jest wybranie modelu odpowiadającego pod względem pojemności i wymiarów indywidualnemu zapotrzebowaniu na płyny. Tym bardziej że takie znakomite poidła są w pewnym sensie produktami uniwersalnymi. Zgodnie z zapewnieniami producentów poza przepiórkami może z nich z powodzeniem korzystać nawet dorosły drób. Wynika to przede wszystkim z dobrze przygotowanej konstrukcji. Jest ona zrobiona w taki sposób, żeby zwierzęta, które chcą się napić, nie musiały konkurować o wodę, ponieważ pojemnik został podzielony na poszczególne fragmenty. Zapotrzebowanie może być różne w zależności od wieku konkretnych osobników i innych szczegółów. Dlatego w takim poidle umieszczono specjalną przeciwwagę, którą można różnie ustawić. Wtedy poidło automatyczne dla przepiórek będzie uzupełniane tylko do wybranego poziomu, więc nic się tam nie rozleje. 

Wiele takich poideł jest przystosowanych na przykład poprzez właściwe rozmieszczenie otworów do montażu polegającego na połączeniu z konstrukcją kratki lub przy ścianie budynku, w którym przebywają zwierzęta. Przepiórka z automatycznego poidła korzysta chętnie, ponieważ przy okazji spożywania wody uzupełnia często witaminy. Mogą być one dodane przez hodowcę do zbiornika z wodą. Jest to na przykład żółty proszek.

About the author: Helena Bąk