Zdrowy żel aloesowy

Zdrowa i zbilansowana dieta zakłada spożywanie przede wszystkim nieprzetworzonych produktów. Im więcej ich będzie surowych, tym lepiej dla naszego zdrowia. Warto włączyć do diety owoce i warzywa oraz soki z takich roślin jak aloes.

Jakie są właściwości aloesu?

żel aloesowy do piciaO aloesie chyba słyszał każdy, a nawet wiele osób go posiada w domu na balkonie czy na oknie. Jest to roślina należąca do rodziny sukulentów, która posiada grube i mięsiste liście. Od bardzo jest używana w kosmetyce, ponieważ powszechnie są znane jej cudowne właściwości. Przede wszystkim odnosi się to do żelu, który pozyskuje się z wnętrza liści. Ma on właściwości regenerujące, nawilżające, kojące oraz skutecznie walczy z trądzikiem. Na rynku znajdziemy mnóstwo kosmetyków posiadających go w swoim składzie, ale także znajdziemy czysty żel z aloesu. Jednak jego zastosowanie na kosmetyce się nie kończy, ponieważ można znaleźć w sprzedaży także żel aloesowy do picia, który warto spróbować. W składzie takiego produktu znajdziemy nieco cukru i czasem także witamin, które dodatkowo wzmacniają jego działanie, ale w przeważającej części jest to naturalny żel z aloesu. Jest on sprzedawany w plastikowych butelkach o pojemności od dwustu do nawet tysiąca mililitrów. Badania dowodzą, że żel aloesowy systematycznie pity skutecznie wspomaga odporność, pomaga w walce z otyłością, cukrzycą i doskonale oczyszcza organizm z toksyn. Można go kupić nie tylko w aptekach, ale także sklepach spożywczych czy z naturalną ekologiczną żywnością.

Z aloesu jest powszechnie pozyskiwany sok oraz żel, ale bardziej wartościowy jest ten drug produkt, ponieważ ma bardziej skoncentrowaną postać. To świetny produkt, który warto mieć w domu i regularnie stosować, bo przynosi ogromne korzyści dla zdrowia.

About the author: Łukasz