Zimowa odzież robocza

Praca w zimie nigdy nie należała do najłatwiejszych, zwłaszcza podczas prac na otwartej przestrzeni w niskiej temperaturze. Nie pomagał tu wcale fakt, iż nasze ubranie robocze nie należało do zbyt ciepłych i często byliśmy zmuszeni do noszenia dodatkowych warstw ubrania, które bardzo ograniczały ruchy i utrudniały jakiekolwiek prace wymagające dokładności.

Wytrzymałe robocze kurtki zimowe

kurtki robocze zimoweNiektórzy koledzy woleli nosić swoją prywatną odzież zimową, aczkolwiek nie był to na dłuższą metę zbyt dobry pomysł bo taka odzież była zwyczajnie za mało odporna by można było jej używać na placu budowy bez obaw o uszkodzenia. Z tego powodu, jednym z pierwszych elementów wyposażenia jaki postanowiliśmy zmienić była więc odzież zimowa. Zamiast dotychczasowych letnich kurtek, zamówiliśmy więc kurtki robocze zimowe z atestem, pochodzące od jednego z najlepszych producentów odzieży roboczej. Kurtki takie były mocne i wytrzymałe, jednak materiał z którego były wykonane, w przeciwieństwie do bardziej tradycyjnej odzieży roboczej, mimo iż mocny i wytrzymały, nie był sztywny i twardy, więc nie ograniczały one ruchu i pozwalały wykonywać nawet najbardziej delikatne prace bez trudu. Były one jednak również odzieżą zimową, więc pod odporną warstwą zewnętrzną miały również miękką podszewkę, która doskonale zatrzymywała ciepło i pozwalała na pracę w najzimniejsze dni bez przeszkód.

Jedną z niewątpliwie wielu zalet nowych zimowych kurtek była możliwość odpięcia podszewki, dzięki czemu kurtka mogła być używana również w cieplejsze dni, co zdecydowanie podnosiło funkcjonalność odzieży roboczej, jak również zmniejszało zapotrzebowanie. Odporność i wytrzymałość nowych kurtek pozwalała na używanie ich przez długie lata bez absolutnie żadnych uszkodzeń.

About the author: aniam