Żłobek na Mokotowie

Edukacja dziecka zaczyna się już w domu, gdyż pierwszymi nauczycielami są rodzice. Jeżeli posyłają oni swoje dziecko do żłobka, czy przedszkola, to także tam powinna być kontynuowana wszechstronna nauka. Dlatego warto wybierać tylko dobre placówki.

Czy pobyt dziecka w żłobku jest konieczny?

żłobek mokotówWiększość mam korzysta z urlopu macierzyńskiego do momentu, aż dziecko ukończy pierwszy rok życia i potem albo je posyła do żłobka, albo bierze urlop wychowawczy. Dziecko, które ma już skończone dwanaście miesięcy, najczęściej pierwsze kroki ma już za sobą i teraz je tylko doskonali. Z psychologicznego punktu widzenia, jest to dobry moment na posłanie dziecka do żłobka, bo rozłąka z mamą nie będzie aż tak bolesna. Jeżeli rodziców interesuje najlepszy żłobek Mokotów jest dzielnicą, w której na pewno go znajdą. Najczęściej są to prywatne placówki, które są prowadzone przez absolwentów studiów pedagogicznych ze specjalizacją dziecięcą. Żłobki są czynne od siódmej rano do siedemnastej, więc każdy rodzic będzie mógł zaprowadzić dziecko przed pracą, a po jej skończeniu je odebrać. Maluchy w czasie pobytu w placówce mają stały kontakt z rówieśnikami, uczestniczą w przeróżnych zajęciach rozwojowych, są im czytane bajki, czy uczą się samodzielności oraz współpracy w grupie. Na grupę maluchów przypada najczęściej kilku opiekunów, aby móc mieć pod stałą opieką każdego podopiecznego. Posłanie dziecka do żłobka nie jest konieczne, tak samo jak do przedszkola. Wybór w tej kwestii zawsze należy do rodziców.

Dla niektórych mam lepszym rozwiązaniem niż posłanie dziecka do żłobka, jest wynajęcie niani lub podrzucenie go dziadkom. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, więc warto je dobrze przemyśleć. Do żłobka można zapisać dziecko w każdym momencie roku.

About the author: Dominika Karpicka